Meciul zilei în runda a cincea a Cupei României – etapa județeană s-a disputat între Flacăra Muntenii de Sus și Sporting Bârlad, gazdele obținând victoria în prelungiri, scor 2-1.

Loading...

Runda a cincea a fazei județene a Cupei României a adus în prim plan duelul dintre Flacăra Muntenii de Sus și Sporting Bârlad. Meciul a fost echilibrat, cu tensiuni în rândul jucătorilor, arbitrul partidei fiind nevoit să scoată de mai multe ori din buzunar cartonașul galben.

Gazdele au deschis scorul, dar bârlădenii au trimis meciul în prelungiri. Marcel Ignat a adus calificarea în semifinale echipei Flacăra Muntenii de Sus.

În lupta pentru trofeu a mai rămas Juventus Fălciu, care a trecut de Racova Pușcași, scor 1-0.

Victoria Muntenii de Jos și FC Vulturești se vor duela în meci direct pentru un loc în semifinale. Cele două reprezentante ale ligii a cincea au trecut în această fază a cupei de Avântul Băcani (scor 5-1), respectiv ACS Moara Domnească (6-1).

Partida dintre Hușana Huși și FC Gârceni a fost amânată.