17.2 C
Vaslui
25 aprilie, 2025

Bărbați reținuți după ce au făcut scandal și au agresat doi adolescenți în prima zi de Paști

Doi bărbați au fost reținuți de polițiști după ce au provocat scandal într-un local din comuna Stănilești și au agresat doi adolescenți, lovindu-i cu pumnii și picioarele, informează, joi, Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Vaslui.

În urma cercetărilor efectuate, polițiștii au stabilit că, în seara de 20 aprilie, în zona unui local de alimentație publică din localitatea Chersăcosu, comuna Stănilești, pe fondul unui conflict spontan, bărbații cercetați ar fi provocat scandal, tulburând ordinea și liniștea publică și ar fi agresat doi tineri, în vârstă de 17 și 18 ani, lovindu-i cu pumnii și picioarele în zona feței și corpului.

„Conform raportului preliminar de expertiză emise de medicii legiști, în urma agresiunii, victimele ar fi suferit leziuni ce necesită până la șapte zile de îngrijiri medicale pentru vindecare”, precizează un comunicat de presă transmis de reprezentanții IPJ Vaslui.

Cei doi bărbați au fost prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Huși, care a dispus măsura preventivă a controlului judiciar, pe o perioadă de 60 de zile.

Polițiștii continuă cercetările, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Huși, în vederea stabilirii și probării întregii activități infracționale a persoanelor implicate și dispunerea măsurilor legale

Post navigation

Related Posts

Premierul Marcel Ciolacu a anunțat joi că în coaliție s-a decis acordarea unui sprijin financiar de 800 lei, în două…

Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Vaslui derulează în perioada 25 noiembrie – 9 decembrie campania de…

Doar 16% dintre români se gândesc să cumpere o mașină electrică în următorul an, iar o pondere însemnată, circa 26%,…

Sursa: http://actualvs.ro/2025/04/24/barbati-retinuti-dupa-ce-au-facut-scandal-si-au-agresat-doi-adolescenti-in-prima-zi-de-pasti/

Ultimă oră

Același autor