3.3 C
Vaslui
4 martie, 2026

Accident rutier în localitatea vasluiană Pogana: autoturism răsturnat în șanț, trei tineri s-au autoevacuat – FOTO

Un accident rutier s-a produs în noaptea de duminică spre luni, 23 februarie, în localitatea vasluiană Pogana, unde un autoturism s-a răsturnat pe cupolă în afara părții carosabile.

La fața locului a intervenit Detașamentul de pompieri Bârlad cu o autospecială de stingere dotată cu modul de descarcerare și șase militari, pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor. În sprijin a fost direcționată și o ambulanță aparținând Serviciului de Ambulanță Județean.

La sosirea echipajelor de intervenție, salvatorii au constatat că în autoturism se aflaseră trei persoane, tineri cu vârste cuprinse între 20 și 30 de ani, care reușiseră să se autoevacueze până la sosirea forțelor de intervenție. Din fericire, niciuna dintre victime nu a solicitat îngrijiri medicale.

Sursa: https://bzv.ro/accident-rutier-in-localitatea-vasluiana-pogana-autoturism-rasturnat-in-sant-trei-tineri-s-au-autoevacuat-foto/

Ultimă oră

Același autor